امروز یکشنبه, 03 تیر 1397

اولین هفته دیدارهای مرحله برگشت مسابقات لیگ برتر برگزار شد و در 9 دیداری که تیم ها به میدان رفتند با کسب 4 تساوی بدون گل، تنها 11 بار تیم ها موفق به گلزنی شدند. در این میان سهم دیدار گل گهر سیرجان و راه آهن 6 گل بود تا کم گل بودن سایر بازی ها بیشتر به چشم بیاید.


در عین حال از نکات مهم این هفته می توان به پیروزی یحیی گل محمدی در اولین گام پس از پیوستن به اکسین البرز، کسب دومین پیروزی متوالی برای شاگردان ابراهیم زاده و پیروزی ملوان در روز شکست تیم سپیدرود صدرنشین اشاره کرد.

 

در ادامه مروری داریم بر دیدارهای برگزار شده در هفته هجدهم مسابقات:


استقلال اهواز 0 – خونه به خونه 0؛ تساوی بی ثمر
استقلال اهواز در شرایطی میزبان تیم خونه به خونه بود که دو تیم در شرایط کاملا متفاوتی به سر می برند؛ تیم استقلال اهواز در قعر جدول رده بندی مسابقات حضور دارد و در این دیدار به دنبال پیروزی و کم کردن فاصله خود بود؛ شاگردان علیرضا مرزبان اما به هدفی جز صعود به لیگ برتر نمی اندیشند. در پایان این دیدار در حالی دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند که میثم نقی زاده یک پنالتی را برای خونه به خونه از دست داد تا یک امتیاز نتیجه ای برای هیچ کدام از تیم ها به همراه نداشته باشد. خونه به خونه با این تساوی در رتبه چهارم باقی ماند و استقلال اهواز همچنان قعرنشین جدول مسابقات.

 


ایران بوشهر 0 – نفت مسجد سلیمان 0؛ تساوی کسل بار همسایه ها
دو تیم ایران جوان بوشهر و نفت مسجد سلیمان در حالی برابر هم قرار گرفتند که در جدول مسابقات به ترتیب با 21 و 18 امتیاز چسبیده به هم قرار داشتند؛ در پایان این دیدار و با این تساوی، تغییر چندانی در جایگاه دو تیم به دست نیامد، تا ایران جوان با 22 و نفت مسجد سلیمان با 19 امتیاز در رتبه سیزدهم و چهاردهم قرار بگیرند. گفتنی است تیم نفت مسجد سلیمان در پایان مسابقات دور رفت سهراب بختیاری زاده را به دلیل نتایج ضعیف کنار گذاشته بود.

 

 


خیبر خرم آباد 0 – فولاد یزد 0؛ باز هم تساوی
خیبر خرم آباد و فولاد یزد نیز از تیم هایی به شمار می آیند که در نیمه پایینی جدول حضور دارند. پس از تساوی بدون گلی که در این دیدار به دست آمد، تیم خیبر 18 امتیازی شد و تیم فولاد 14 امتیازی؛ کسب این نتایج دو تیم را در رتبه پانزدهم و شانزدهم جدول رده بندی قرار داد.

 


گل گهر سیرجان 5 – راه آهن 1؛ پرشور مثل وینکو
در هفته ای که تیم ها با احتیاط فراوان و برای گل نخوردن به میدان رفته بودند، شاگردان وینکو بگوویچ جور سایر تیم ها را کشیدند و موفق شدند 5 بار گلزنی کنند تا به همراه ملوان تنها مدعیان پیروز این هفته باشند. در سوی دیگر تیم راه آهن قرار داشت که با درگیری های درونی و تصمیمات عجیب، سرمربی خود، مهدی پاشازاده را از دست داد تا طی دو هفته 10 گل دریافت کرده باشد؛ تیمی که علیرغم تمام مشکلات موجود با مهدی پاشازاده فوق العاده نتیجه گرفته بود و در مجموع 25 گل خورده است. این دو دیدار و نتایج آن به خوبی نشان دهنده عملکرد ضعیف مدیران باشگاه راه آهن و تصمیمات اشتباه آن ها می باشد.

 

 

مس رفسنجان 0 - پارس جنوبی جم 0؛ پنالتی هم بازی را با گل نکرد
پارس جنوبی جم که بهترین خط دفاعی لیگ دسته اول را با تنها 9 گل خورده دراختیار دارد مثل بازی‌های اخیر نمایش قابل قبولی ارائه کرد و موقعیت‌های زیادی داشت ولی نتوانست به گل برسد؛ تیم مهدی تارتار که با انجام بازی‌های تدارکاتی در تعطیلات نیم‌فصل ازجمله دیدار با پرسپولیس آماده دور برگشت لیگ یک شده و یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر محسوب می‌شود در بازی با مس رفسنجان صاحب یک پنالتی هم شد و می‌توانست بیشتر از همیشه خود را به صدر جدول نزدیک کند که بهترین فرصت آنها را دروازه‌بان حریف مهار کرد؛ تیم تارتار با این تساوی 29 امتیازی شد و در رده پنجم جدول لیگ دسته اول جای گرفت و مس رفسنجان هم با 23 امتیاز در جایگاه یازدهم ایستاد.

 

 


نساجی مازندران 0 – اکسین البرز1؛ پیروزی در اولین گام
یحیی گل محمدی که سابقه حضور در مسابقات لیگ آزادگان را با تیم تربیت یزد و نساجی مازندران داشته است، در همان شروع کار به ورزشگاهی  بازگشت که روزگاری در آن به مربیگری پرداخته بود. البته این بازگشت برای گل محمدی خوش یمن بود و تیم اکسین موفق شد پس از هفته ها ناکامی بالاخره طعم پیروزی را بچشد. تیم نساجی مازندران نیز که در این دیدار با تغییرات مدیریتی امیدوار به کسب نتیجه بود، پس از خروج محمود فکری از این تیم سرانجام در دیدار چهارم طعم شکست را چشید. اکسین با این پیروزی 26 امتیازی شد و با یک پله صعود به رتبه نهم رسید. تیم نساجی نیز با این شکست سقوطی دو پله ای را تجربه کرد و به رتبه ششم رسید.

 

 


فجرسپاسی 0 – مس کرمان 2؛ دومین پیروزی متوالی برای ابراهیم زاده
تیم مس کرمان در این فصل بیشتر با تعداد تساوی هایی که کسب کرده به یاد آورده می شود. شاگردان ابراهیم زاده تاکنون 11 تساوی را در کارنامه خود دارند؛ با این حال تیم مس کرمان روند رو به رشدی را آغاز کرده است و برای دومین هفته پیاپی موفق به پیروزی برابر حریفان خود شد. نکته جالب اینکه تیم مس کرمان با کسب این برد، پنجمین پیروزی فصل را پس از هجده هفته جشن گرفت و با 26 امتیاز به رتبه هشتم رسید. میزبان مس کرمان تیم فجرسپاسی بود که خود را برای حضور در مسابقات ارتش های جهان آماده می کند. آن ها روز 24 دی ماه برای شرکت در این مسابقات، کشور را ترک خواهند کرد و طبیعتا برنامه ریزی لیگ نیز با غیبت این تیم دچار وقفه خواهد شد. با تصمیمی که مدیران این باشگاه گرفته اند به نظر می رسد تیم ریشه دار فجرسپاسی در این فصل کار سختی برای ماندن در مسابقات لیگ آزادگان پیش رو دارد. سپاسی با این شکست و با همان 12 امتیاز همچنان در رتبه هفدهم، بالاتر از استقلال اهواز ته جدولی قرار دارد.

 


ملوان 1 – آلومینیوم اراک 0؛ پیروزی های خانگی ملوان ادامه دارد
تیم ملوان بندرانزلی در این هفته در شرایطی موفق به پیروزی شد که سپیدرود در خارج از خانه مغلوب میزبان خود بادران شد. این پیروزی ارزشمند در خانه باعث شد تا شاگردان محمد مایلی کهن فاصله خود با صدر جدول را به یک امتیاز کاهش دهند. یکی از مشخصه های اصلی تیم ملوان در این فصل از مسابقات لیگ آزادگان پیروزی در خانه بوده است که در این دیدار نیز ادامه یافت. در سوی دیگر آلومینیوم اراک قرار داشت که اگرچه تلاش زیادی برای رسیدن به گل داشت، اما در نهایت با بدشانسی و البته به علت عملکرد خوب خط دفاعی ملوان از رسیدن به گل بازماند تا با شکست، استان گیلان را ترک کند.

 

 


بادران 1 سپیدرود 0؛ شکست صدرنشین در حضور چوک
تیم سپیدرود رشت که با قهرمانی نیم فصل اول مسابقات را با فاصله 4 امتیازی نسبت به تیم دوم یعنی ملوان بندرانزلی به پایان رسانده بود، علیرغم شکست در این دیدار و پیروزی ملوان همچنان در صدر ماندنی شد. در سوی مقابل محمد ربیعی قرار داشت که پس از روی کار آمدن به جای اکبر میثاقیان به شدت تحت فشار برای کسب اولین پیروزی در تیم بادران قرار داشت؛ اتفاقی که مقابل صدرنشین برای او رخ داد. پس از پایان این دیدار بادران 27 امتیازی شد و به رتبه هفتم رسید و تیم سپیدرود صدرنشین باقی ماند. یکی از تماشاگران ویژه این دیدار مربی تیم پرسپولیس "سرتون چوک" بود که برای تماشای بازی شایان مصلح، مدافع چپ سپیدرود به ورزشگاه آمده بود.

 

 


جدول رده بندی لیگ آزادگان در پایان هفته هجدهم:

 

 منبع :ورزش 3

ثبت سیستمی

 

 

دریافت فایل اکسل

تصاویر هفته

نتایج مسابقات استانی

 

 

ارسال اخبار شهرستان ها

مدارس فوتبال

 

سایت های مرتبط

 

 

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

 

 

 

 

 

 

 

 

آمار بازدید سایت

                                                                                       
  
               پشتیبانی فنی : واحد انفورماتیک هیأت فوتبال استان خوزستان
 
 
                        ***  کپی برداری از مطالب و تصاویر سایت، با ذکر منبع بلامانع است ***